- Hakkımızda

2016 baharında İzmir’de, toplumun kollektif zekasının, toplumun faydasına nasıl kullanılabileceğini araştırmak üzere kuruldu. Bilim adamlarını uzun zamandır kafasını kurcalayan bu konu, işin içine mobil teknoloji, büyük veri, doğal dil işleme gibi kavramlar girince apayrı bir boyut kazanmıştır.

Üniversitelerden değerli akademisyen ve öğrencilerle başladığımız çalışmalarda Türkçe metin madenciliği, nitel analizler, büyük veri analizleri, ideal kitlekaynak (crowdsourcing) ve fikir toplama kurguları konularında araştırmalar yaptık, algoritmalar geliştirdik. Şu ana kadar projeden iki tez ve bir makale çıktı. Bu kavramların mobil teknolojilerde doğru uygulanması konusunda da epey kafa yorduk. Ar-Ge çalışmalarımız devam etmekle birlikte, geliştirdiğimiz aracı toplumun fayda ve deneyimine açmak istedik.

Amacımız ürün, hizmet veya projelerini geliştirmek ve tanıtmak isteyen kuruluşlarla, yaratıcı fikirlerini değerlendirmek isteyen bireyleri bir araya getirmek. Zira toplumun her kesiminden her birimizin yeni yaratıcı fikirler ortaya koyabileceğine inanıyoruz.

İlgi ve desteğiniz için teşekkürler.